Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz,

Dünyayı etkisi altına alan ve etkileri ülkemizde de yoğun olarak yaşanan Covid-19’a ve yeni normale alışmaya çalıştığımız bu dönemde sağlığınız ve kendinizi güvende hissetmeniz için her türlü önlemi aldık ve gerekli tüm düzenlemeleri yaptık.

NOVU Kız öğrenci Rezidansı olarak, pandeminin tüm kişi ve kurumlar üzerinde yarattığı zorluklara rağmen, “her koşulda hizmet” anlayışımızın arkasındayız ve Güz döneminde de İstanbul ‘daki eviniz olmaya devam ediyoruz.

Bize web sitemizdeki iletişim bölümünden ve 0530 326 63 22 - 0212 505 48 00 numaralarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Dear Students, Respected Parents,

During this period, when we are trying to get used to Covid-19 and the new normal, which affects the world and the effects of which are intense in our country, we have taken all kinds of measures and made all the necessary arrangements for your health and safety.

As Novu student residence, we stand by our understanding of “service in all circumstances” and continue to be your home in Istanbul in the fall semester, despite the difficulties caused by the pandemic on all individuals and institutions.

You can easily contact us from the contact section on our website and from numbers 0530 326 63 22 - 0212 504 48 00.

Covid-19 kapsamında aldığımız tedbirleri okumak için tıklayınız.

Covid-19 Kapsamında Aldığımız Tedbirler

Değerli Velimiz ve Öğrencimiz,

Bildiğiniz üzere dünyanın bazı ülkelerinde Ocak ayı, ülkemizde ise Mart ayı itibariyle Covid-19 gerçeğiyle tanıştık. Bu süreçte doğal olarak hepimiz eski alışkanlıklarımızı bırakmak zorunda kaldık ve “yeni normal” adı verilen bu döneme süratle adapte olmamız gerekti. Yaşanan bütün olumsuzluklara ve kayıplara rağmen hayat bir şekilde devam ediyor. Bu süreçte ortak bilinçle hareket edip, gerekli önlemleri alarak bu virüsün etkisini ve yayılmasını durdurabiliriz. Böylelikle hem kendimizi hem de sevdiklerimizi ve yakınlarımızı koruyabiliriz.

Novu olarak bizler gerek T.C. Sağlık Bakanlığı gerek T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı gerekse anlaşma içerisinde bulunduğumuz üniversiteler ile birlikte ilgili tedbir önerilerini/uyarıları ve yönetmelikleri takip ederek, yurt kampüsünü gerekli tüm önlemlerin alınmış olduğu bir yaşam alanı haline getirdik.

Kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmek ve içinizi rahatlatabilmek adına aldığımız önlemleri ve hayata geçirdiğimiz uygulamaları sizinle de şeffaf bir biçimde paylaşmak istedik.

Pandeminin seyri doğrultusunda, bağlı olduğumuz T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tedbirleri kapsamında alınan ve/veya alınacak olan önlem ve tedbirlerde değişikliğe gidilme ihtimalinin olduğunu da hatırlatıp, sizleri aşağıda belirtmiş olduğumuz önlem ve tedbirlere uyma konusunda gerekli özen ve hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz.

Temizlik & Dezenfeksiyon Uygulamalarımız

- Yurtlarımızda temizlik ürünü olarak virüse karşı etkili ancak insan sağlığına zararlı olmayan onaylı dezenfeksiyon ürünleri kullanılmaktadır.

- Yurtlarımızda oda temizliği haftada iki kez yapılmaktadır; fakat öğrenci odasına başkasının girmesini istemezse bu hizmeti almayarak odasını kendisi istediği sıklıkta temizleyebilir.

- Öğrencilerimizin odalarındaki çarşaf, pike, yastık kılıfı vb. ürünler kurum tarafından verilmekte olup 60°C ısıda yıkanmaktadır.

- Personelimizin, öğrencimizin ve misafirlerimizin kullandığı maske ve eldiven gibi tüm malzemeler yurt kampüsü içinde belirli noktalarda bulunan medikal atık çöp konteynerlerine atılmaktadır ve uygun koşullarda imha edilmektedir.

- Her öğrenci, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın getirmiş olduğu kurallar gereğince maske takma (kendi maskesini sağlama ve gerekli sıklıkla değiştirme), sosyal mesafesini koruma ve kişisel hijyeninden sorumludur.

- T.C. Sağlık Bakanlığı tedbirleri kapsamında yurdumuzda merkezi havalandırma sistemi kullanılmayacaktır. Tüm ortak alanların kapıları/pencereleri ve odaların pencereleri açılarak tüm alanlar düzenli olarak havalandırılmaktadır.

- Gelen tüm kargolar dezenfekte edilerek kargo odasında bekletilip, bir gün sonra kargo odasından ilgili öğrenci tarafından teslim alınır.

- Servis araçlarımız her kullanımdan önce dezenfekte edilmektedir.

Oda ve Genel Yaşam Alanlarındaki & Acil Durumdaki Uygulamalarımız

- Ortak alanlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı sertifikaya sahip kurumlarca ayda bir ULV Cihazları ile dezenfekte edilmektedir. Ayrıca kendi ekibimiz tarafından günlük dezenfektasyon işlemi yapılmaktadır.

- Yurdumuzda personel ve öğrencilerimiz için girişe, turnike geçiş sistemimize entegre edilmiş termal ateş ölçer cihazlarımız konulmuştur. Bu termal ateş ölçer cihazlar ile DSÖ’nün belirlemiş olduğu vücut sıcaklığı kriterini aşan kişilerin turnike geçişine izin verilmemektedir.

- Yurt kampüsümüzün 185 farklı noktasında el dezenfektan istasyonları bulunmaktadır.

- Öğrencilerimizin ortak alanlarda, koridorlarda ve asansörlerde maskesiz dolaşması yasaktır. Asansörlerin kullanımı ise dört öğrenci ile sınırlandırılmıştır.

- Yurda dışarıdan misafir kesinlikle kabul edilmeyecektir.

- Sadece yurda giriş yapma ve oda yerleşimi için aileden bir kişi öğrencisine refakat edebilir.

- Öğrenci dışarıdan yemek siparişi verdiğinde siparişi getiren kişi/kişiler yurda alınmayacak, öğrencinin binanın dışına çıkıp siparişini kendisinin teslim alması gerekecektir.

- Zorunlu haller dışında öğrencilerin oda değişikliğine kesinlikle izin verilmeyecektir.

- Yurt kampüsümüzde tüm ortak alanlarımızda ve odalarımızda gerekli bilgilendirme, uyarı ve yönlendirme afişleri/görselleri konulmuştur. Ortak alanlarımız, İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanımız tarafından gerekli sosyal mesafe kurallarına göre tekrar düzenlenmiştir.

- NOVU olarak olası bir Covid-19 vakasına hazırlıklı olmak adına yurt kampüsümüzde bulunan her iki blokta birer kat izolasyon odaları olarak ayrılmıştır. Şüpheli kişiler bu bölgede takip altına alınacak ve 14 gün boyunca karantinada kalacaktır. Personelimiz bu bölgeye giriş ve çıkışı koruyucu teçhizatıyla ayrı bir kapıdan yapacak ve karantina süresinde şüpheli kişinin gerekli ihtiyaçları personelimiz tarafından karşılanacaktır.

Personelimizle İlgili Uygulamalarımız

- Tüm personelimiz yetkili kurumlardan hijyen eğitimi almış olup yurt kampüsü içinde uyulması gereken kurallar hakkında da bilgilendirilmiştir.

- Personelimiz ailelerinden birinde veya kendilerinde herhangi bir hastalık belirtisi durumunda işe gelmemeleri konusunda bilgilendirilmiştir.

- Tüm çalışma alanlarımız en az 2 metrelik sosyal mesafeye uygun olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

- Ortak alanlarımızda bulunan çalışma yerlerimizde masa üzerine teması engelleyen pleksi koruma panelleri yerleştirilmiştir.

- Olası bir Covid-19 vakası durumunda nasıl bir karantina uygulamasının olacağı ile ilgili prosedürlerimiz hazırlanmış ve personelimiz bu konuda neler yapacağı konusunda bilgilendirilmiştir.

- Tüm ofis ve ofis malzemeleri günlük olarak dezenfekte edilmektedir.

- Tüm çalışanlarımıza periyodik aralıklarla maske ve eldiven temini sağlanmıştır.

Kayıt Süreciyle İlgili Uygulamalarımız

- Web sitemiz üzerinden NOVU tanıtım filmimizi izleyebilir ve oda fotoğraflarımızı inceleyebilirsiniz.

- Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek son gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

- Kayıt olmak isterseniz yurda gelmenize gerek kalmadan depozitoyu ve ilk taksit bedelini havale veya EFT yöntemi ile ödeyerek web sitemizden (www.novu.com.tr) online kayıt olabilirsiniz.

- Kayıt haftasında yurda gelip kayıt olmak isterseniz de kayıt alanlarımızda gerekli tedbirler alınmış durumdadır.

- Gerek kayıt döneminde gerek yurda giriş döneminde yoğunluğu önlemek adına uygulamaya soktuğumuz online rezervasyon sistemi ile geleceğiniz tarih ve zaman dilimini seçip işlemlerinizi daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

- Giriş esnasında NOVU tarafından öğrencilerimize hijyen kiti (maske, kolonya ve hijyenik mendil) verilecektir.

Sağlıklı günler dileriz.
Saygılarımızla,

NOVU YÖNETİM

Yükleniyor...

NOVU DA NESİ?
Üniversite öğrencilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarlanmış,
yeni ve renkli bir yaşam alanı NOVU.

Ortak Alan

Amfi Tiyatro

Sinema Salonu

Resepsiyon

Odalar

Ortak Alan

Spor Salonu

Spor Salonu

Müzik Odası

Sinema Salonu

Çamaşırhane

Resepsiyon

Mutfak

Çamaşırhane

Shuttle

NEDEN NOVU?
NOVU'da renkli ve canlı bir sosyal yaşam seni bekliyor. Arkadaşlarınla birlikte
istersen rahat bir ortamda finallere çalış, istersen karaoke partisi yap.
NE VAR NE YOK?
NOVU'da yok yok. Ama biz yine de bol bol sosyalleşeceğin alanlardan
hayatını kolaylaştıracak hizmetlere NOVU'da olanları sana sayalım.
Metro/Metrobüs
Üniversiteler
Çevresindekiler
Hangi oda tipi
sana daha uygun?
 • Öğrenci Rezidansı
 • Tek kişilik oda
 • İki kişilik oda
 • Üç kişilik oda
 • Dört kişilik oda
Oda Tipleri
Her ihtiyacınızın düşünüldüğü oda tiplerimizin hepsinde yatak, çalışma masası,
dolap, banyo, tuvalet, koltuk, ekstra depolama alanı, buzdolabı bulunmaktadır.
 • +
  Kayıt ücreti dışında yan ödemeler var mı? Ayrıca harcamalarım olacak mı?
  Oda fiyatlarına; elektrik, su, ısınma/soğutma, fiber internet, spor salonu, sinema odası, PlayStation köşesi, bütün ortak alanlar, güvenlik, haftada 2 kez oda temizliği, haftada 1 kez de nevresim takımı değişimi dahildir.
 • +
  Yemekleri nerede yiyeceğim?
  Yemekhane hizmeti vardır.
 • +
  NOVU'ya istediğim zaman girip çıkabilir miyim?
  Giriş-Çıkış Saatlerimiz: 02.00-06.00
 • +
  Kamera sistemi özgürlüğümü kısıtlar mı?
  Hayır. Güvenlik için bulunan kapalı devre kamera sistemi sadece ortak alanlarda var.
 • +
  NOVU’ya arkadaşlarımı getirebilir miyim?
  NOVU arkadaş canlısıdır. Misafir kaydını yaptığın kız arkadaşınla 23.00’a kadar ortak alanlarda görüşebilirsin.
 • +
  Bir soru ve bir sorunum olduğunda başvurabileceğim kimse olacak mı?
  Evet. 24 saat boyunca her türlü konuda ilgili danışmanımızdan destek alabilirsin
 • +
  Evcil hayvan getirebilir miyim?
  Hayvanları biz de çok seviyoruz ama maalesef... NOVU'da evcil hayvanlara izin yok.
 • +
  Seneye de gelmek istesem, eşyalarımı bırakabilir miyim?
  Bırakabilirsin tabii. NOVU’nun depo alanları bunun için var.
Sıkça Sorulan Sorular
NOVU hakkında merak edilenler.
Size Ulaşalım
İletişim
Siz de Novu’da yerinizi almak için ister yazın, ister arayın!
(0530) 326 63 22 - (0212) 505 48 00 - (0212) 505 48 82 - (0212) 505 48 83
Ortak Alan
Burası NOVU'dakilerin rahatlayıp dinlendiği, iki muhabbet edip kafa dağıttığı alan.

Ortak Alan

Amfi Tiyatro

Sinema Salonu

Resepsiyon

Odalar

Ortak Alan

Spor Salonu

Spor Salonu

Müzik Odası

Sinema Salonu

Çamaşırhane

Resepsiyon

Mutfak

Çamaşırhane

Shuttle

NOVU

Altınbaş Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

İstinye Üniversitesi

İstanbul Medipol Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Biruni Üniversitesi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Halic Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstün Üniversitesi

Arel Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi

Marmara Üniversitesi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi

Altınbaş Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi

Ayvansaray Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi